Polish English French German Russian Spanish
Zaloguj

Zaloguj się do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
 • czaplinek
 • czlopa
 • drawno
 • drawsko
 • kalisz
 • miroslawiec
 • ostrowice
 • tuczno
 • walcz
 • pow walecki
 • wierzchowo b
 • zlocieniec
 • starostwo dr
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 01
 • Image 01

Ważne informacje

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy” ogłasza

Konkurs Grantowy „Działaj Lokalnie IX”
Konkurs adresowany jest do beneficjentów z terenu gmin Powiatu Drawskiego !
Termin składania wniosków: 1 maja - 31 maja 2016 r.
Pula grantów wyniesie ok 65.000 zł.

Nowy 8

 Celem konkursu jest wsparcie projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Program prowadzony jest z myślą o organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Konkurs dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie IX”
Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Wnioski składamy wyłącznie prze generator wniosków on-line pod adresem:               http://system.dzialajlokalnie.pl

Nowy 4W dniu 21.04.2016 r. Komisja do spraw wyboru strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność zakończyła ocenę złożonych lokalnych strategii rozwoju i dokonała ich wyboru.Od dnia 9 listopada 2015 r. do 30 grudnia 2015 r. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przeprowadził nabór wniosków na wybór strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego wpłynęło 18 wniosków. Limit dostępnych środków dla województwa zachodniopomorskiego  przeznaczonych na realizację strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020) wynosi 25 127 028,01 (EUR). Natomiast wysokość środków przeznaczonych na realizację LSR w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”  na lata 2014-2020 wynosi  18 764 705,88 (EUR).

środa, 27 kwiecień 2016 11:11

KOLEJNY SUKCES NA KONCIE STOWARZYSZENIA !

Napisał

Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim" odnotowało kolejny sukces - uzyskało dofinansowanie na realizację projektu "Poznajemy Polskę, poznajemy Litwę - kontynuacja", z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach projekty 20 - osobowa grupa młodzieży z Polski i Litwy przygotuje i przeprowadzi szereg działań - tym razem na terenie Powiatu Drawskiego. Koordynatorem projektu jest P. Anna Arcimowicz - sekretarz Stowarzyszenia.

poniedziałek, 18 kwiecień 2016 08:33

Produkuj energię elektryczną na swoje potrzeby!

Napisał

images
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” zaprasza przedsiębiorców, rolników oraz osoby fizyczne na spotkanie inaugurujące powstanie spółdzielni energetycznej na obszarze działania LGD. Docelowo planowane jest pozyskanie wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Zachodniopomorskiego, co spowoduje wyjątkowo atrakcyjne finansowanie inwestycji fotowoltaicznych do 40 KW, znacznie przekraczające dotychczasowe instrumenty wsparcia z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury  w Tucznie ul. Wolności  o godz.16.00.  

Serdecznie zapraszamy.

 

wtorek, 12 kwiecień 2016 13:03

Szkolenie dla Zachodniopomorskiej Federacji LGD

Napisał

Ntl11 kwietnia 2016 roku  w biurze Stowarzyszenia LGD "Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim" w Złocieńcu, odbyło się  spotkanie Zachodniopomorskiej Federacji LGD w którym wzięli udział pracownicy i członkowie Zarządów Lokalnych Grup Działania naszego województwa. Głównym tematem spotkania było szkolenie pt. "Nowe technologie w zarządzaniu organizacją - Jak pracować na odległość?", które poprowadził Mobilny Doradca programu Nowe Technologie Lokalnie, a zarazem pracownik LGD "Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim" Maciej Lorenc. W szkoleniu tym wziął udział Michał Bielicki z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, który przedstawił zebranym szczegóły programu Nowe Technologie Lokalnie i zaprosił do współpracy Lokalne Grupy Działania z naszego województwa. Na zakończenie spotkania Ireneusz Kostka z Lidera Pojezierza omówił sprawy związane z tworzeniem i rejestracją Zachodniopomorskiej Federacji LGD i planem działań na najbliższy okres.

wtorek, 05 kwiecień 2016 10:12

Szkolenie "Działaj Lokalnie" za nami !

Napisał

W dniu 04.04.2016r., w budynku Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim odbyło się szkolenie dotyczące programu "Działaj Lokalnie". Na spotkaniu omówione zostały zasady i cele konkursu, zasady działania generatora wniosków, budowa projektu oraz przygotowanie wniosku o dotację.

Celem Konkursu jest wsparcie projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego oraz podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. Program prowadzony jest z myślą o organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych, które posiadają siedzibę i chcą realizować działania na terenie gmin: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Wierzchowo, Ostrowice i Złocieniec.

Za pomoc w realizacji szkolenia dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim.

czwartek, 31 marzec 2016 12:51

Zachodniopomorska Sieć LGD

Napisał

W dniu 29 marca 2016 r. w siedzibie Stowarzyszenia LGD „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” w Złocieńcu odbyło się spotkanie członków Zachodniopomorskiej Sieci LGD w którym wzięli udział przedstawiciele 13 Lokalnych Grup Dziania Województwa Zachodniopomorskiego. W spotkaniu uczestniczył także Jarosław Rzepa, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Marszałek w swoim wystąpieniu, określił termin zakończenia konkursowej oceny złożonych Lokalnych Strategii Rozwoju, wskazał na możliwości jakie przed Lokalnymi Grupami otwiera Regionalny Program Operacyjny oraz kontrakty samorządowe. Zachęcał także do współpracy Lokalnych Grup Działania przy realizacji spójnej  koncepcji budowy sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Ponadto w trakcie spotkania omówiono projekt formalizacji Zachodniopomorskiej Sieci LGD, a także zaplanowano terminy szkoleń dla pracowników Lokalnych Grup Działania naszego województwa.

poniedziałek, 14 marzec 2016 12:48

Bezpieczny e-konsument.

Napisał

face

 

 

 

 

 

 

 

-

Zapraszamy mieszkańców Złocieńca i okolic na spotkanie organizowane w ramach ogólnoeuropejskiej akcji "Tydzień z Internetem" pod hasłem "BEZPIECZY E-KONSUMENT". Gwararantujemy dobra zabawę, dużo ciekawych informacji, quiz z nagrodami.

Miejsce: Złocieniec, Biuro LGD ul. Stary Rynek 6
Czas: Dnia 17 marca 2016 roku, godzina 15.00
Zapraszamy dorosłych, a szczególnie seniorów.

poniedziałek, 14 marzec 2016 11:21

Szkolenie Działaj Lokalnie

Napisał

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” zaprasza osoby zainteresowane złożeniem wniosku o dotację w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie” na terenie Powiatu Drawskiego na szkolenie warsztatowe.
Celem konkursu jest wsparcie projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego oraz podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. Program prowadzony jest z myślą o organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych które posiadają siedzibę i chcą realizować działania na terenie gmin: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice, Wierzchowo, Złocieniec.

W programie spotkania: omówienie regulaminu konkursu, zasady działania generatora wniosków, budowa projektu i przygotowanie wniosku o dotację.
Termin i miejsce spotkania: 4.04.2016 o godz. 12.00 w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, pl. Elizy Orzeszkowej 3
Przypominamy, że nabór wniosków trwa od 01.05.2016 do 31.05.2016, a pula przewidziana na granty to ok 64.500 zł.

poniedziałek, 14 marzec 2016 10:02

Ogłoszenie Konkursu Działaj Lokalnie 2016

Napisał

logodlStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy” ogłasza Konkurs Grantowy„Działaj Lokalnie IX”

 

Konkurs adresowany jest do beneficjentów z terenu gmin Powiatu Drawskiego !
Termin składania wniosków: 1 maja - 31 maja 2016 r.
Pula grantów wyniesie ok 64.500 zł.
Celem konkursu jest wsparcie projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Program prowadzony jest z myślą o organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.
Konkurs dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lok. Strategia Rozwoju

Obiekty turystyczne

Projekty 2010-2014

dzialajlokalnie

Portal Turystyczny

pojezierze-dr

Pogoda

kalisz
zlocieniec
drawsko
czaplinek
szczecinek

Nasi partnerzy

dzialaj lokalnie

Logo PAFW poziom

arfp logo

Polecamy

partnerstwo-dr

wystrzalowa logo

u nas1

isr

dsi-logo

 

splywy