Polish English French German Russian Spanish
Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Załóż konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane .
Imię i nazwisko *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Potwierdź hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
 • barwice
 • borne
 • czaplinek
 • drawno
 • drawsko
 • grzmiaca
 • kalisz
 • ostrowice
 • wierzchowo b
 • zlocieniec
 • szczecinek
 • szczecinek powiat
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 02
 • Image 01
 • Image 02
 • Image 02

Ważne informacje

poniedziałek, 02 marzec 2015 00:00

Badamy obszar LGD Partnerstwo Drawy

Napisała

Szanowni Państwo

Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Drawy" prowadzi badania nad obszarem i w związku z powyższym zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety. Ankieta jest anonimowa a jej wypełnienie zajmie kilka minut. Aby przejść do badania kliknij link poniżej:

http://moje-ankiety.pl/respond-73640.html 

poniedziałek, 02 luty 2015 00:00

WAŻNE !!!

Napisał

Szanowni Państwo,

W związku z kończącym się procesem wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, informujemy beneficjentów z terenu naszej Lokalnej Grupy Działania, iż  w ramach Wdrażania lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które spełniają warunki i tryb przyznawania pomocy dla  działania Odnowa i rozwój wsi oraz dla małych projektów, ostatecznym i nieprzekraczalnym terminem na złożenie wniosku o płatność jest 31 marca 2015 r. Powyższe wynika z § 3 ust. 1 pkt 3 oraz § 34 pkt 7 lit. a Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 lipca 2008 r. w sprawie szczegółowych  warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” (Dz. U 2013.1163 t.j.).

W przypadku małych projektów beneficjenci są zobowiązani do złożenia wniosku o płatność w terminie określonym w §7 umowy przyznania pomocy. Termin złożenia wniosku o płatność może zostać zmieniony na wniosek beneficjenta, jednak nie może zostać wyznaczony później niż do dnia 31 marca 2015 r. oraz nie później niż 2 lata od dnia podpisania umowy o przyznanie pomocy.

W przypadku projektów spełniających warunki działania Odnowa i rozwój wsi beneficjenci są zobowiązani do złożenia wniosku o płatność w terminie określonym w §7 umowy przyznania pomocy. Termin złożenia wniosku o płatność może zostać zmieniony na wniosek beneficjenta, jednak nie może zostać wyznaczony później niż do dnia 31 marca 2015 r. oraz nie później niż 24 miesiące od dnia podpisania umowy o przyznanie pomocy w przypadku operacji realizowanych w jednym etapie, oraz 36 miesięcy w przypadku operacji realizowanych w dwóch etapach.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy” wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Drawsku Pomorskim w dniach 27.02.2015 – 1.03.2015 wzięli udział w 7 Międzynarodowych Targach Turystycznych w Hali 100lecia we Wrocławiu. Na wspólnym stoisku zaprezentowaliśmy szeroka ofertę turystyczną z naszego regionu. Prezentowano materiały promocyjne opracowane i wydane przez LGD „Partnerstwo Drawy”, samorządy naszego regionu oraz indywidualnych gestorów branży turystycznej działających na Pojezierzu Drawskim.

Jednym z piękniejszych i niewątpliwie najdłuższym akwenem Pojezierza Drawskiego jest jezioro LUBIE, którego rynna przekracza 14 km długości. Położone jest 5 km na południowy wschód od Drawska Pomorskiego, a nad jego brzegami znajdują się trzy miejscowości: Gudowo, Lubieszewo i Karwice. Południowy brzeg jeziora formalnie wchodzi w skład poligonu wojskowego, jednak poligon właściwy zaczyna się kilka kilometrów w głąb lądu i dostęp do brzegu nie jest zabroniony. LUBIE jest trzecim co do wielkości jeziorem Pojezierza Drawskiego o powierzchni 1439 ha i maksymalnej głębokości dochodzącej do 46m. 
W dniu 25 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Lubieszewie z inicjatywy Burmistrza Złocieńca Krzysztofa Zacharzewskiego odbyło się spotkanie, na którym omówiono zagadnienia związane z zagospodarowaniem linii brzegowej i rozwojem turystyki na  jeziorze LUBIE.

Fundacja im. Stanisława Karłowskiego zaprasza Rodziny z Dziećmi oraz wszystkich zainteresowanych do gospodarstwa ekologicznego w Juchowie na Rodzinne Warsztaty Pieczenia Chleba w dniu 28 lutego 2015 roku w godz. 10.00-12.30. 

 

W dniu 10.02.2015 r. przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Drawy uczestniczyli w I Spotkaniu Zachodniopomorskiej Sieci Leader. Udział w nim wzięli wszyscy przedstawiciele Lokalnych Grup Działania i Lokalnych Grup Rybackich z terenu województwa zachodniopomorskiego. Inicjatorem spotkania był Prezydent Zachodniopomorskiej Sieci Leader - Ireneusz Kostka a konferencję uświetnił Pan Marszałek Jarosław Rzepa

piątek, 06 luty 2015 00:00

Konferencja 30.01.2015

Napisała

P1140465

 Dnia 30.01.2015r. w Pałacu w Siemczynie odbyła się konferencja pt. „Podsumowanie programu Leader realizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Drawy w perspektywie nowego okresu finansowania 2014-2020”

Konferencja była doskonałą okazją do podsumowania efektów pracy stowarzyszenia w ostatnim okresie programowania a także do rozmów na temat planów stowarzyszenia na przyszłe lata. Moderatorem spotkania był Krzysztof Zacharzewski - prezes Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Drawy, a w konferencji uczestniczyli członkowie stowarzyszenia, przedstawiciele samorządów zarówno z terenu naszego działania jak i z gmin ościennych a także zaproszeni goście.

czwartek, 22 styczeń 2015 00:00

Kalendarz LGD na Rok 2015

Napisał

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Drawy" wydało kalendarz na rok 2015. Życzymy raz jeszcze wszystkim naszym członkom, przyjaciołom i znajomym wszystkiego co najlepsze w rozpoczętym juz roku 2015.

Pierwszych 50 osób, które zgłoszą się osobiście do naszego biura w Złocieńcu, ul. Stary Rynek 6 z hasłem "Szczęśliwego Roku 2015-go" otrzyma w podarunku ten kalendarz.

Zapraszamy. 

 

Zespół z woj. zachodniopomorskiego stanął na podium 12. edycji programu Tesco dla Szkół – „Kulinarni Odkrywcy”. W tym wyjątkowym, filmowym konkursie dzieci przeprowadziły najlepszy kulinarny eksperyment – przekonywały do nauki gotowania i zdrowego odżywiania. Wśród najlepszych znalazł się film zespołu „Gimnazjum Drawsko Pomorskie” z Gimnazjum w Drawsko Pomorskim, który zdobywając kilkanaście tysięcy głosów, został laureatem regionalnym. Młodzi Kulinarni Odkrywcy zmierzyli się z kilkuset szkołami z całej Polski i wywalczyli nowoczesny sprzęt multimedialny dla swojej placówki.

sobota, 03 styczeń 2015 00:00

Specjalne, kulinarne Echa znad Drawy i Gwdy.

Napisał

Specjalne, kulinarne Echa znad Drawy i Gwdy.

echaZapraszamy do zapoznania się z kolejnym specjalnym numerem naszej bezpłatnej gazety optymistycznej „Echa znad Drawy i Gwdy”. To wydanie zatytułowane „Kulinarne podróże po Pojezierzu Drawskim” poświęcone jest w całości naszym lokalnym kulinariom. W gazecie m.in. restauracje, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne z dobrą kuchnią, przegląd zarejestrowanych tradycyjnych produktów lokalnych z naszego regionu, sporo przepisów na smaczne i zdrowe potrawy także z naszych słodkowodnych ryb oraz aktualności i ciekawostki. Zapraszamy do lektury. Papierowa wersja gazety dostępna jest w naszym biurze w Złocieńcu i gminnych punktach informacji turystycznej naszego regionu.  

Lok. Strategia Rozwoju

Obiekty turystyczne

Portal Turystyczny

pojezierze-dr

Działaj lokalnie

dzialaj lokalnie

Pogoda

kalisz
zlocieniec
drawsko
czaplinek
szczecinek

Kalendarz wydarzeń

March 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Pole­camy

partnerstwo-dr

wystrzalowa logo

u nas1

isr

dsi-logo

splywy

Main Menu